GP101B0M
DigiKey Part Number
5666-GP101B0M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GP101B0M
Description
THERMISTOR NTC 100OHM 2800K BEAD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
NTC Thermistor 100 Bead, Glass
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GP101B0M Models
Category
Resistance Tolerance
±20%
Manufacturer
Littelfuse Inc.
B25/50
2800K
Series
Operating Temperature
-50°C ~ 300°C
Packaging
Bulk
Length - Lead Wire
1.00" (25.40mm)
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Resistance in Ohms @ 25°C