GP101B0M | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 5666-GP101B0M-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | GP101B0M |
Description | THERMISTOR NTC 100OHM 2800K BEAD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | NTC Thermistor 100 Bead, Glass |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | GP101B0M Models |
Category | Resistance Tolerance ±20% |
Manufacturer Littelfuse Inc. | B25/50 2800K |
Series | Operating Temperature -50°C ~ 300°C |
Packaging Bulk | Length - Lead Wire 1.00" (25.40mm) |
Part Status Active | Mounting Type Through Hole |
Resistance in Ohms @ 25°C 100 | Package / Case Bead, Glass |