HOYL 200-S/SP33-1106 is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
LEM USA Inc.
In Stock: 5
Unit Price: R607,16000
Datasheet
Current Sensor 200A 1 Channel Hall Effect, Open Loop Bidirectional Module, Single Pass Through
HOYL 200-S/SP33-1106
DigiKey Part Number
398-HOYL200-S/SP33-1106-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HOYL 200-S/SP33-1106
Description
CURRENT SENSOR HE/OL 200A
Customer Reference
Detailed Description
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Frequency
DC ~ 140kHz
Mfr
Linearity
±0.5%
Series
Accuracy
±1%
Packaging
Bulk
Voltage - Supply
3.14V ~ 3.47V
Part Status
Obsolete
Response Time
3µs
For Measuring
AC/DC
Current - Supply (Max)
25mA
Sensor Type
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current - Sensing
Polarization
Bidirectional
Number of Channels
1
Mounting Type
Output
Ratiometric, Voltage
Package / Case
Module, Single Pass Through
Sensitivity
2.3mV/A