LI0603E151R-10
DigiKey Part Number
240-2366-2-ND - Tape & Reel (TR)
240-2366-1-ND - Cut Tape (CT)
240-2366-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LI0603E151R-10
Description
FERRITE BEAD 150 OHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 Ohms @ 100 MHz 1 Power, Signal Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 500mA 250mOhm
Category
Current Rating (Max)
500mA
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
DC Resistance (DCR) (Max)
250mOhm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power, Signal Line
Height (Max)
0.031" (0.80mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
150 Ohms @ 100 MHz