CM5441Z101B-13
DigiKey Part Number
240-CM5441Z101B-13-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM5441Z101B-13
Description
CMC 75A 2LN 100 OHM TH
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Through Hole 100 Ohms @ 100 MHz 75A DCR
Category
Impedance @ Frequency
100 Ohms @ 100 MHz
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
Current Rating (Max)
75A
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Size / Dimension
0.540" L x 0.410" W (13.72mm x 10.41mm)
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.414" (10.52mm)