CM3032V301R-10
DigiKey Part Number
240-2462-2-ND - Tape & Reel (TR)
240-2462-1-ND - Cut Tape (CT)
240-2462-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CM3032V301R-10
Description
CMC 8A 4LN 300 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4 Line Common Mode Choke Surface Mount 300 Ohms @ 100 MHz 8A DCR 10mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CM3032V301R-10 Models
Category
Current Rating (Max)
8A
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
DC Resistance (DCR) (Max)
10mOhm
Series
Voltage Rating - DC
30V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.430" L x 0.300" W (10.92mm x 7.62mm)
Number of Lines
4
Height (Max)
0.595" (15.11mm)
Impedance @ Frequency
300 Ohms @ 100 MHz