28B0384-200
DigiKey Part Number
240-2298-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
28B0384-200
Description
FERRITE CORE 322 OHM SOLID 3.8MM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid Free Hanging Ferrite Core 322Ohm @ 100MHz ID 0.150" Dia (3.80mm) OD 0.384" Dia (9.75mm) Length 0.984" (25.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
28B0384-200 Models
Category
Impedance @ Frequency
322Ohm @ 100MHz
Manufacturer
Laird-Signal Integrity Products
Material
28
Series
Inner Dimension
0.150" Dia (3.80mm)
Packaging
Tray
Outer Dimension
0.384" Dia (9.75mm)
Part Status
Active
Mounting Type
Free Hanging
Type
Round
Length
0.984" (25.00mm)