W4P42X8W04-U100D3B0A
DigiKey Part Number
478-W4P42X8W04-U100D3B0A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W4P42X8W04-U100D3B0A
Description
WI-FI DUAL BAND/BLUETOOTH PCB AN
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, M2M, Wi-Fi, WLAN, ZigBee™ PCB Trace MHFI, U.FL Adhesive
Category
Number of Bands
3
Manufacturer
KYOCERA AVX
Return Loss
-16dB, -12dB
Series
Gain
1.7dBi, 3.4dBi, 4.2dBi
Packaging
Bulk
Power - Max
2 W
Part Status
Active
Features
Cable - 100mm
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Termination
MHFI, U.FL
Frequency Group
Wide Band
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
2.44GHz, 5.5GHz, 6.525GHz
Height (Max)
0.016" (0.40mm)
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.48GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz, 5.925GHz ~ 7.125GHz