W3F35X8W01-H200D3B0C
DigiKey Part Number
478-W3F35X8W01-H200D3B0C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
W3F35X8W01-H200D3B0C
Description
WI-FI DUAL BAND/BLUETOOTH FPC AN
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, M2M, Wi-Fi, WLAN, ZigBee™ Flat Patch MHF4 Adhesive
Category
Antenna Type
Flat Patch
Manufacturer
KYOCERA AVX
Number of Bands
2
Series
Return Loss
-15dB, -10dB
Packaging
Bulk
Gain
2.3dBi, 5dBi
Part Status
Active
Features
Cable - 200mm
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Termination
MHF4
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
2.44GHz, 5.5GHz
Height (Max)
0.004" (0.10mm)
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.48GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz