SD3220S040S3R0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Comchip Technology
In Stock: 10 759
Unit Price: R13,91000
Datasheet
Direct
Taiwan Semiconductor Corporation
In Stock: 0
Unit Price: R0,00000
Datasheet
Upgrade
Comchip Technology
Upgrade
Central Semiconductor Corp
Central Semiconductor Corp
onsemi
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Similar
Microchip Technology
Diode 40 V 3A Surface Mount 3220/DO-214AB
SD3220S040S3R0
DigiKey Part Number
478-7818-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SD3220S040S3R0
Description
DIODE SCHOTTKY 40V 3A 3220
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SD3220S040S3R0 Models
Category
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
500 µA @ 40 V