LMLP07A7M6R8DTAS | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LMLP07A7M6R8DTAS |
Description | FIXED IND 6.8UH 4.5A 60 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 6.8 µH Shielded Inductor 4.5 A 60mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 6.5A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 60mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.287" L x 0.260" W (7.30mm x 6.60mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) |