KC5032K25.0000C10E00
DigiKey Part Number
478-KC5032K25.0000C10E00TR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KC5032K25.0000C10E00CT-ND - Cut Tape (CT)
478-KC5032K25.0000C10E00DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KC5032K25.0000C10E00
Description
XTAL OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.6V ~ 3.63V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.6V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
5mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)