KAM32LCG2J333JU
DigiKey Part Number
478-KAM32LCG2J333JUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KAM32LCG2J333JUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KAM32LCG2J333JUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KAM32LCG2J333JU
Description
1210 630V C0G 33 NF 5
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.033 µF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Temperature Coefficient
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)