Z0603C151BPWZT | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | Z0603C151BPWZT |
Description | FERRITE BEAD 150 OHM 0603 1LN |
Customer Reference | |
Detailed Description | 150 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 2A 50mOhm |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | Z0603C151BPWZT Models |
Category | Current Rating (Max) 2A |
Manufacturer KEMET | DC Resistance (DCR) (Max) 50mOhm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Part Status Obsolete | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Power Line | Height (Max) 0.035" (0.90mm) |
Number of Lines 1 | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
Impedance @ Frequency 150 Ohms @ 100 MHz | Base Product Number |