T525D687M2R5ATE025
DigiKey Part Number
399-3263-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-3263-1-ND - Cut Tape (CT)
399-3263-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T525D687M2R5ATE025
Description
CAP TANT POLY 680UF 2.5V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
50 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
680 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 2.5 V 2917 (7343 Metric) 25mOhm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T525D687M2R5ATE025 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
25mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
680 µF
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
2.5 V