CBR06C180JAGAC
DigiKey Part Number
399-6186-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-6186-1-ND - Cut Tape (CT)
399-6186-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CBR06C180JAGAC
Description
CAP CER 18PF 250V C0G/NP0 0603
Detailed Description
18 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
CBR06C180JAGAC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)