C323C103KCR5TA
DigiKey Part Number
399-3505-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C323C103KCR5TA
Description
CAP CER 10000PF 500V X7R RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R Radial
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C323C103KCR5TA Models
Packaging
Bulk
Package / Case
Radial
Size / Dimension
0.200" L x 0.200" W (5.08mm x 5.08mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated
Lead Style
Formed Leads
Temperature Coefficient
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C