C1812C304K1GLCAUTO
DigiKey Part Number
399-C1812C304K1GLCAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1812C304K1GLCAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1812C304K1GLCAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C304K1GLCAUTO
Description
CAP CER 0.3UF 100V C0G/NP0 1812
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.3 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C1812C304K1GLCAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL (Stacked)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.154" (3.90mm)