C0805F332K2RACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 22 191
Unit Price: R2,78000
Datasheet
3300 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
C0805F332K2RACTU
DigiKey Part Number
399-C0805F332K2RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805F332K2RACTU
Description
CAP CER 3300PF 200V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C0805F332K2RACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Open Mode
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)