C0603W152KCRACTU
DigiKey Part Number
399-12319-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-12319-1-ND - Cut Tape (CT)
399-12319-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603W152KCRACTU
Description
CAP CER 1500PF 500V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1500 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
C0603W152KCRACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination, High Voltage, ArcShield™
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)