A700X337M004ATE010
DigiKey Part Number
399-11388-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-11388-1-ND - Cut Tape (CT)
399-11388-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A700X337M004ATE010
Description
CAP ALUM POLY 330UF 20% 4V SMD
Detailed Description
330 µF 4 V Aluminum - Polymer Capacitors 2917 (7343 Metric) 10mOhm 2000 Hrs @ 125°C
EDA/CAD Models
A700X337M004ATE010 Models
Category
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Ripple Current @ High Frequency
4.7 A @ 100 kHz
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Capacitance
330 µF
Surface Mount Land Size
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
4 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
10mOhm