A700X157M010ATE010
DigiKey Part Number
399-11383-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-11383-1-ND - Cut Tape (CT)
399-11383-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A700X157M010ATE010
Description
CAP ALUM POLY 150UF 20% 10V SMD
Detailed Description
150 µF 10 V Aluminum - Polymer Capacitors 2917 (7343 Metric) 10mOhm 2000 Hrs @ 125°C
EDA/CAD Models
A700X157M010ATE010 Models
Category
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Ripple Current @ High Frequency
4.7 A @ 100 kHz
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Capacitance
150 µF
Surface Mount Land Size
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
10mOhm