5400BL15B0050001E
DigiKey Part Number
712-5400BL15B0050001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
712-5400BL15B0050001ECT-ND - Cut Tape (CT)
712-5400BL15B0050001EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
5400BL15B0050001E
Description
BALUN 4.9GHZ-5.9GHZ 50/50 0805
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Balun 4.9GHz ~ 5.9GHz 50 / 50Ohm 0805 (2012 Metric)
Category
Impedance - Unbalanced/Balanced
50 / 50Ohm
Manufacturer
Johanson Technology Inc.
Phase Difference
180° ±10°
Series
Insertion Loss (Max)
1.0dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Return Loss (Min)
9.5dB
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Frequency Range
4.9GHz ~ 5.9GHz