2500BL14M0050001T
DigiKey Part Number
712-2500BL14M0050001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
712-2500BL14M0050001TCT-ND - Cut Tape (CT)
712-2500BL14M0050001TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2500BL14M0050001T
Description
BALUN 2.3GHZ-2.7GHZ 50/50 0603
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Balun 2.3GHz ~ 2.7GHz 50 / 50Ohm 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
2500BL14M0050001T Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Impedance - Unbalanced/Balanced
50 / 50Ohm
Manufacturer
Johanson Technology Inc.
Phase Difference
180° ±15°
Series
Insertion Loss (Max)
1.2dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Return Loss (Min)
9.5dB
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Frequency Range
2.3GHz ~ 2.7GHz