WP86SD-S080VA1-R20000 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | WP86SD-S080VA1-R20000 |
Description | CONN RCPT 80 POS 0.25MM PITCH 0. |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 80 Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold |
Datasheet | Datasheet |
Category | Pitch 0.010" (0.25mm) |
Manufacturer JAE Electronics | Number of Rows 4 |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Contact Finish Gold |
Part Status Active | Contact Finish Thickness 2.00µin (0.051µm) |
Connector Type Receptacle, Center Strip Contacts | Height Above Board 0.020" (0.50mm) |