FI-RE51S-VF-R1300
FI-RE51S-VF-R1300
FI-RE51S-VF-R1300
DigiKey Part Number
670-2149-2-ND - Tape & Reel (TR)
670-2149-1-ND - Cut Tape (CT)
670-2149-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FI-RE51S-VF-R1300
Description
CONN RCPT 51POS 0.02 GOLD SMD
Detailed Description
51 Position Receptacle Connector 0.020" (0.50mm) Surface Mount Gold
Insulation Height
0.183" (4.65mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C
Female Blade Socket
Mated Stacking Heights
10.1mm, 16.1mm
Current Rating (Amps)
0.8A per Contact