C2777-MX80P10K4F1-FB0.5-900
DigiKey Part Number
670-C2777-MX80P10K4F1-FB0.5-900-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C2777-MX80P10K4F1-FB0.5-900
Description
CRIMPED WIRE FLRYB0.5 900MM
Customer Reference
Detailed Description
20 AWG Jumper Lead Socket to Cable (Round) Tin 35.4" (900.0mm)
Category
Contact End
Socket to Cable (Round)
Manufacturer
JAE Electronics
Length
35.4" (900.0mm)
Series
Wire Gauge
20 AWG