INL-5APT30
DigiKey Part Number
1830-INL-5APT30-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
INL-5APT30
Description
THROUGH HOLE / STANDARD 5MM T1 3
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Phototransistors 940nm Radial
Category
Wavelength
940nm
Manufacturer
Inolux
Viewing Angle
30°
Packaging
Bag
Power - Max
75 mW
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
30 V
Operating Temperature
-40°C ~ 80°C
Current - Collector (Ic) (Max)
20 mA