TDA386400200AUMA1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Infineon Technologies
In Stock: 0
Unit Price: R47,81000
Datasheet
Parametric Equivalent
Infineon Technologies
In Stock: 0
Unit Price: R47,81000
Datasheet
Buck Switching Regulator IC Positive Programmable 0.25V 1 Output 40A 36-PowerVFQFN
TDA386400200AUMA1
DigiKey Part Number
448-TDA386400200AUMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TDA386400200AUMA1
Description
IC REG BUCK PROG 40A IQFN-36
Manufacturer Standard Lead Time
39 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Output (Min/Fixed)
Mfr
Voltage - Output (Max)
3.04V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Output
Part Status
Active
Frequency - Switching
400kHz ~ 2MHz
Function
Step-Down
Synchronous Rectifier
Yes
Output Configuration
Positive
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Topology
Mounting Type
Surface Mount
Output Type
Package / Case
Number of Outputs
1
Supplier Device Package
PG-IQFN-36-3
Voltage - Input (Min)
3V
Base Product Number
Voltage - Input (Max)
17V