BSC010NE2LSIATMA1
DigiKey Part Number
BSC010NE2LSIATMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
BSC010NE2LSIATMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
BSC010NE2LSIATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BSC010NE2LSIATMA1
Description
MOSFET N-CH 25V 38A/100A TDSON
Customer Reference
Detailed Description
N-Channel 25 V 38A (Ta), 100A (Tc) 2.5W (Ta), 96W (Tc) Surface Mount PG-TDSON-8-7
EDA/CAD Models
BSC010NE2LSIATMA1 Models
Category
Rds On (Max) @ Id, Vgs
1.05mOhm @ 30A, 10V
Mfr
Vgs(th) (Max) @ Id
2V @ 250µA
Series
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
59 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Part Status
Not For New Designs
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
4200 pF @ 12 V
FET Type
Power Dissipation (Max)
2.5W (Ta), 96W (Tc)
Drain to Source Voltage (Vdss)
25 V