ST18/SMAM/SMAM/18IN
DigiKey Part Number
3628-ST18/SMAM/SMAM/18IN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ST18/SMAM/SMAM/18IN
Description
COAX CBL SMA TO SMA 18"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA 18.00" (457.20mm)
Category
2nd Connector
SMA Plug
Manufacturer
Huber+Suhner, Inc.
2nd Contact Gender
Male
Series
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bulk
Length
18.00" (457.20mm)
Part Status
Active
Overall Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Frequency - Max
18 GHz
1st Connector
SMA Plug
Color
Blue
1st Contact Gender
Male
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C