E3SB25E001803E
DigiKey Part Number
3186-E3SB25E001803ETR-ND - Tape & Reel (TR)
3186-E3SB25E001803ECT-ND - Cut Tape (CT)
3186-E3SB25E001803EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E3SB25E001803E
Description
XTAL 3225 25MHZ, 12PF
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±20ppm Crystal 12pF 30 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
30 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)