10-18-A-0254-C-4-08-4-T-HF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
GCT
In Stock: 490
Unit Price: R15,87000
Datasheet
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Unit Price: R97,68000
Datasheet
Molex
In Stock: 0
In Stock: 930
In Stock: 486
New Product
18 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 10.0" (254.0mm)
10-18-A-0254-C-4-08-4-T-HF
DigiKey Part Number
2073-10-18-A-0254-C-4-08-4-T-HF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10-18-A-0254-C-4-08-4-T-HF
Description
1MM PITCH FLAT FLEX CABLE, 18 CO
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 10.0" (254.0mm) Halogen Free
Category
Number of Conductors
18
Manufacturer
GCT
Pitch
0.039" (1.00mm)
Series
Length
10.0" (254.0mm)
Packaging
Bag
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)