05-24-A-0304-A-4-06-4-T-HF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
GCT
In Stock: 493
Unit Price: R41,88000
Datasheet
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 905
Unit Price: R83,28000
Datasheet
Molex
In Stock: 379
In Stock: 431
In Stock: 208
In Stock: 0
WEC
In Stock: 614
Samtec Inc.
In Stock: 0
New Product
24 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 12.0" (304.8mm)
05-24-A-0304-A-4-06-4-T-HF
DigiKey Part Number
2073-05-24-A-0304-A-4-06-4-T-HF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
05-24-A-0304-A-4-06-4-T-HF
Description
0.5MM PITCH FLAT FLEX CABLE, 24
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 Position FFC, FPC Cable 0.020" (0.50mm) 12.0" (304.8mm) Halogen Free
Pitch
0.020" (0.50mm)
Series
Length
12.0" (304.8mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)