FC1BSHFEM32.0-T3
DigiKey Part Number
631-FC1BSHFEM32.0-T3TR-ND - Tape & Reel (TR)
631-FC1BSHFEM32.0-T3CT-ND - Cut Tape (CT)
631-FC1BSHFEM32.0-T3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FC1BSHFEM32.0-T3
Description
CRYSTAL 32MHZ 10PF SMT
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz ±10ppm Crystal 10pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
32 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)