7H.51.0.230.0050
DigiKey Part Number
2066-7H.51.0.230.0050-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
7H.51.0.230.0050
Description
PTC PANEL HEATER 50W
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Rack Heater, 50W 1.61" L x 1.61" W x 4.92" H (41.0mm x 41.0mm x 125.0mm)
Category
Type
Heating Unit
Manufacturer
Finder Relays, Inc.
Voltage - Input
110 ~ 230VAC/DC
Series
Specifications
Heater, 50W
Packaging
Box
Size / Dimension
1.61" L x 1.61" W x 4.92" H (41.0mm x 41.0mm x 125.0mm)