2506031217Y2
DigiKey Part Number
1934-1434-2-ND - Tape & Reel (TR)
1934-1434-1-ND - Cut Tape (CT)
1934-1434-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2506031217Y2
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0603 4LN
Detailed Description
120 Ohms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 2A 50mOhm
EDA/CAD Models
2506031217Y2 Models
Category
Current Rating (Max)
2A
DC Resistance (DCR) (Max)
50mOhm
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.037" (0.95mm)
Impedance @ Frequency
120 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)