ERFSD075162RZ | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ERFSD075162RZ |
Description | 1812/0.75 AMP/16V/T&R |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Polymeric PTC Resettable Fuse 16V 750 mA Ih Surface Mount 1812 (4532 Metric), Concave |
Datasheet | Datasheet |
Category | Time to Trip 200 ms |
Manufacturer Excel Cell Electronic Co., Ltd. | Resistance - Initial (Ri) (Min) 110 mOhms |
Series | Resistance - Post Trip (R1) (Max) 450 mOhms |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Type Polymeric | Package / Case 1812 (4532 Metric), Concave |
Voltage - Max 16V | Size / Dimension 0.179" L x 0.128" W (4.55mm x 3.24mm) |
Current - Hold (Ih) (Max) 750 mA | Thickness (Max) 0.026" (0.65mm) |
Current - Trip (It) 1.5 A | Approval Agency cURus, TUV |
Current - Max 100 A |