TCG1-3.925-23
DigiKey Part Number
RPC2131-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TCG1-3.925-23
Description
TENSION CARD GUIDE 2 GRIP 3.925"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Polycarbonate, Snap-In Mount, 3.925" (99.70mm) 1/16" (1.6mm) Thick PC Boards
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TCG1-3.925-23 Models
Manufacturer
Essentra Components
Accessory Type
Polycarbonate, Snap-In Mount, 3.925" (99.70mm)
Series
For Use With/Related Products
1/16" (1.6mm) Thick PC Boards