TG2016SMN 48.0000M-ECGNNMB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Unit Price: R14,40000
Datasheet
Parametric Equivalent
EPSON
In Stock: 0
Unit Price: R56,98536
Datasheet
In Stock: 268
48 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 1.7V ~ 3.63V 4-SMD, No Lead
TG2016SMN 48.0000M-ECGNNMB
DigiKey Part Number
114-TG2016SMN48.0000M-ECGNNMB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TG2016SMN 48.0000M-ECGNNMB
Description
XTAL OSC TCXO 48.0000MHZ SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TG2016SMN 48.0000M-ECGNNMB Models
Category
Frequency Stability
±500ppb
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
2mA
Packaging
Bulk
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
4-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Type
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.029" (0.73mm)
Output
Clipped Sine Wave
Base Product Number
Voltage - Supply
1.7V ~ 3.63V