SG-3031CM 32.7680KB0 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
EPSON
In Stock: 1 593
Unit Price: R62,34000
Datasheet
32.768 kHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
4 SMD
SG-3031CM 32.7680KB0
DigiKey Part Number
114-SG-3031CM32.7680KB0TR-ND - Tape & Reel (TR)
114-SG-3031CM32.7680KB0CT-ND - Cut Tape (CT)
114-SG-3031CM32.7680KB0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SG-3031CM 32.7680KB0
Description
XTAL OSC XO 32.7680KHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Series
Current - Supply (Max)
0.65µA
Package / Case
4-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x1.5)
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)