ECS-TXO-32CSMV-260-AN-TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ECS-TXO-32CSMV-260-AN-TR |
Description | XTAL OSC TCXO 26.0000MHZ CLPSNW |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 26 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 1.7V ~ 3.465V 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ECS-TXO-32CSMV-260-AN-TR Models |
Category | Voltage - Supply 1.7V ~ 3.465V |
Mfr | Frequency Stability ±500ppb |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Supply (Max) 2mA |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Base Resonator | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Type | Supplier Device Package 4-SMD (3.2x2.5) |
Frequency | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Output Clipped Sine Wave | Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) |