ECS-TXO-25CSMV-AC-260-AY-TR
DigiKey Part Number
50-ECS-TXO-25CSMV-AC-260-AY-TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECS-TXO-25CSMV-AC-260-AY-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECS-TXO-25CSMV-AC-260-AY-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-TXO-25CSMV-AC-260-AY-TR
Description
XTAL OSC TCXO 26MHZ CLPSNW SMD
Detailed Description
26 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 1.7V ~ 3.6V 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ECS-TXO-25CSMV-AC-260-AY-TR Models
Category
Voltage - Supply
1.7V ~ 3.6V
Mfr
Frequency Stability
±500ppb
Series
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
1.5mA
Supplier Device Package
4-SMD (2.5x2)
Frequency
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)