ECS-MPIL0530-4R7MC
DigiKey Part Number
XC2394TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC2394CT-ND - Cut Tape (CT)
XC2394DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-MPIL0530-4R7MC
Description
FIXED IND 4.7UH 5A 60 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µH Shielded Molded Inductor 5 A 60mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
ECS-MPIL0530-4R7MC Models
DC Resistance (DCR)
60mOhm Max
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Molded
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.216" L x 0.204" W (5.49mm x 5.18mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)