ECS-MPI2520R1-4R7-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ECS-MPI2520R1-4R7-R |
Description | FIXED IND 4.7UH 1.6A 180 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 20 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 µH Shielded Molded Inductor 1.6 A 180mOhm Max 1008 (2520 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Saturation (Isat) 1.9A |
Mfr | Shielding Shielded |
Series | DC Resistance (DCR) 180mOhm Max |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case 1008 (2520 Metric) |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) |