ECS-2520SMV-250-GP-TR
DigiKey Part Number
XC3189TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC3189CT-ND - Cut Tape (CT)
XC3189DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-2520SMV-250-GP-TR
Description
XTAL OSC XO 25MHZ HCMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 1.62V ~ 3.63V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-2520SMV-250-GP-TR Models
Category
Voltage - Supply
1.62V ~ 3.63V
Mfr
Frequency Stability
±5ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)
10mA
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)