ECS-2520Q-18-260-BS-TR
DigiKey Part Number
XC2812TR-ND - Tape & Reel (TR)
XC2812CT-ND - Cut Tape (CT)
XC2812DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-2520Q-18-260-BS-TR
Description
XTAL OSC XO 26.0000MHZ HCMOS SMD
Detailed Description
26 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ECS-2520Q-18-260-BS-TR Models
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)
3mA
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)