ECS-240-12-37BQ-CKY-TR
DigiKey Part Number
50-ECS-240-12-37BQ-CKY-TR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECS-240-12-37BQ-CKY-CT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECS-240-12-37BQ-CKY-DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-240-12-37BQ-CKY-TR
Description
CRYSTAL 24.0000MHZ 12PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz ±10ppm Crystal 12pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Frequency
24 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Load Capacitance
12pF