ECS-120-18-33Q-DS
DigiKey Part Number
50-ECS-120-18-33Q-DSTR-ND - Tape & Reel (TR)
50-ECS-120-18-33Q-DSCT-ND - Cut Tape (CT)
50-ECS-120-18-33Q-DSDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-120-18-33Q-DS
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 MHz ±30ppm Crystal 18pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ECS-120-18-33Q-DS Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Frequency
12 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±100ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Load Capacitance
18pF