A2D170-AA04-01
DigiKey Part Number
381-3350-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A2D170-AA04-01
Description
AC AXIAL FAN
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Fan Tubeaxial, 3 Phase Round - 170mm Dia Ball 7 Wire Leads with Splice Terminals
Category
Power (Watts)
43.00W
Manufacturer
ebm-papst Inc.
RPM
3100 RPM
Series
Termination
7 Wire Leads with Splice Terminals
Packaging
Bulk
Ingress Protection
IP44
Part Status
Active
Operating Temperature
-13 ~ 158°F (-25 ~ 70°C)
Size / Dimension
Round - 170mm Dia
Approval Agency
CCC, CE
Width
64.50mm